Band
Softball » Softball

Softball

2019-2020 CALEDONIA FAST PITCH SOFTBALL TEAM

 

Madalyn Dvorak                                                 Tori Brooks

Alana Swords                                                      Olivia Boykin

Aimee George                                                     Maddy Suggs

Carlee Dale                                                         Ashlyn Jordan

Jada Glasgow                                                      Kaydence Sudduth

Lauren Brown                                                     Brooke Knoop

Avery Johnston                                                  Allie Adams

Ava Arnold                                                          Emma Kate Ruffin

Summer George                                                 Ella Shepherd

Ava Parker                                                          Wiselee Collier

Izzy Glasgow                                                       Allison Pennington

Kaitlyn Harris                                                      Zakiya Neal

Carlie Sudduth                                                    Marly Kate Herring

Sophie Johnson                                                  Jalynn Hall

Candra Broom

CALEDONIA SOFTBALL MASTER SCHEDULE 2020

 

DATE

DAY

OPPONENT

PLACE

MS

JV

V

2/15

Sat.

Eupora Jamboree

Away

---

TBA

TBA

2/22

Sat.

Hamilton Classic

Hamilton

---

---

TBA

2/27

Thur.

Choctaw Central

Choctaw Central

 

5:00

7:00

2/28

Fri.

EUPORA

CALEDONIA

 

5:30

7:30

3/3

Tue.

New Hope

New Hope

4:00

5:00

7:00

3/5

Thur.

 

 

 

 

 

3/6

Fri.

HATLEY/TUPELO

CALEDONIA

4:00

5:30

7:30

3/7

Sat

 

 

 

 

 

3/9

Mon.

ICC Tournament

ICC

---

---

TBA

3/10

Tues.

ICC Tournament

ICC

---

---

TBA

3/12

Thur.

 

 

 

 

 

3/13

Fri.

MS vs AL Invitational

CALEDONIA

---

TBA

TBA

3/14

Sat.

MS vs AL Invitational

CALEDONIA

---

TBA

TBA

3/16

Mon.

HOUSTON

CALEDONIA

 

5:30

7:30

3/17

Tues.

SHANNON

CALEDONIA

TBA

5:30

7:30

3/19

Thur.

Shannon

Shannon

 

5:00

7:00

3/20

Fri.

ETHEL

CALEDONIA

4:30

5:30

7:30

3/21

Sat.

 

 

 

 

 

3/23

Mon.

HAMILTON

CALEDONIA

5:30/6:30

---

---

3/24

Tues.

Pontotoc

Pontotoc

 

5:00

7:00

3/26

Thur.

PONTOTOC

CALEDONIA

TBA

5:30

7:30

3/27

Fri.

Hately

Hatley

5:00/7:00

---

---

3/28

Sat.

 

 

 

 

 

3/30

Mon.

Hamilton

Hamilton

5:00/7:00

---

---

3/31

Tues.

Itawamba

Itawamba

 

5:00

7:00

4/2

Thur.

ITAWAMBA

ITAWAMBA

 

5:30

7:30

4/3

Fri.

Ethel

Ethel

4:00

5:00

7:00

4/4

Sat.

Fayette AL Tourney

Fayette

---

TBA

TBA

4/6

Mon.

 

 

 

 

 

4/7

Tues.

MOOREVILLE

CALEDONIA

---

5:30

7:30

4/9

Thur.

Mooreville

Mooreville

---

5:00

7:00

4/10

Fri.

 

 

 

 

 

4/13

Mon.

SOUTH LAMAR

CALEDONIA

---

5:30

7:30

4/14

Tues.

SOUTH PONTOTOC

CALEDONIA

4:30

5:30

7:30

4/16

Thur.

South Pontotoc

South Pontotoc

---

5:00

7:00

4/17

Fri.

NEW HOPE

CALEDONIA

4:30

5:30

7:30

4/20

Mon.

CHOCTAW CENTRAL

CALEDONIA

---

5:30

7:30

4/21

Tues.

Houston

Houston

---

5:00

7:00

4/23

Thur.

South Lamar

South Lamar

---

5:00

7:00